پای محیط زیست به مدارس باز شد

  • نویسنده : رجب زاده
  • انتشار : 1396/05/29 12:00 PM

بالاخره پای محیط زیست به مدارس کشور باز شد

 کتاب انسان و محیط زیست که از امسال در پایه جدید یازدهم تدریس خواهد شد این مسئولیت بزرگ را بر دوش  دارد

با اهمیت روز افزون محیط زیست و خطرات جدی آن آموزش و پرورش درصدد برآمد با ارائه کتابی بتواند سطح آگاهی دانش آموزان را در این مساله حساس بالا ببرد .

 همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و برای نخستین بار در کشور قرار است تا در پایه یازدهم مقطع متوسطه کتاب انسان و محیط زیست تدریس شود؛ .

 با توجه به پایان تدوین این کتاب، نسخه اولیه آن الکترونیکی برای دبیران کتاب  ارسال شده و تا پیش از آغاز سال تحصیلی جدید، آنها آموزش تدریس آن را فرا خواهند گرفت؛ کتابی که مسأله محور است و از همین روی، دبیران مربوطه باید پیش از تدریس آن به دانش آموزان، آموزش های لازم را فراگیرند.

باید کتاب جدید انسان و محیط زیست را با تفاسیری که رفت، یکی از مهم ترین و جدی ترین خروجی های تعامل سازنده ی وزارت آموزش و پرورش با سازمان حفاظت محیط زیست دانست که از این پس در پایه یازدهم مقطع متوسطه و دو ساعت در هفته تدریس خواهد شد.

کتاب انسان و محیط زیست ـ که قرار است همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید تدریس شود ـ شامل هفت درس با عناوین (آب، سرجشمه زندگی - خاک، بستر زندگی- هوا، نفس زندگی- انرژی، حرکت زندگی- زباله فاجعه محیط زیستی- تنوع زیستی، تابلوی زیبای آفرینش-محیط زیست، بستر گردشگی مسئولانه ) است و در محتوای آن که به صورت مسأله محور نوشته شده تلاش شده تا آنجا که ممکن است، دانش آموزان را با ابعاد مختلف محیط زیست و خساراتی که آن را تهدید می کند، آشنا کرد..

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه مارکا از تخفیف ها، کتاب های جدید و ... آگاه شوید.

پشتیبانی آنلاین